Náš tým

 

Podle stanov má výbor HAM 5 členů/ek, z toho jednoho předsedu/kyni a dva místopředsedy/kyně

 

Složení současného výboru:

 

Předsedkyně:

Petra Sovová Spoluzakladatelka a nynější předsedkyně H.A.M. Vystudovala gymnázium, od té doby žije velmi aktivním životem matky, učitelky, výtvarnice, manažerky, chovatelky, pěstitelky, lektorky, podnikatelky, feministky a mnoha dalšími životy. Má sedm dětí a je jí 40 let. O českém porodnictví ví (téměř) vše. Též tisková mluvčí, hlavní lobbistka HAM a umělecká ředitelka festivalu STRP. Oblíbené téma: práva žen v těhotenství a při porodu a práva rodičů po porodu.
petra.sovova@iham.cz

 

Místopředsedkyně:

Petra Severová má 6 dětí, bydlí v Rožďalovicích ve Středočeském kraji. Členkou h.a.m od roku 2001. Aktivně se zabývá všemi aspekty rodičovství (přirozené plánování rodičovství, přirozený porod, bonding, kojení, nošení v šálu, očkování, hračky z přírodních materiálů, bezplenková komunikační metoda, opravdové pleny, domácí škola, biopotraviny, permakultura …), spolupořádá místní Světový týden respektu k porodu v Nymburce a v Milovicích. Hlavní motor změn vidí v předávání informací. Ráda by se pokusila o přehledný souhrn dostupných informací nejen o porodu.
petra.severova@iham.cz

 

Alena Matějčková Je jí 21 let, má roční dceru Aničku, usiluje o aktivní, vědomý a přirozený život a mateřství. Blízká jí jsou témata kontaktního rodičovství, respektující výchovy (a vztahů obecně), ekologické domácnosti, domácího vzdělávání, permakultury… Od dětství tíhla spíše ke klučičím zálibám a pohybovala se v ryze racionálním světě. Během studia na MFF UK jí však bylo čím dál zřejmější, že tomu zkrátka něco chybí. I sebrala odvahu a vykročila do neznáma. Setkala se tak se svou duší, s úžasným mužem a s dcerou Aničkou. Očekávání, porod i mateřství ji postavily tváří v tvář svému ženství, které se učí prožívat a přijmout ve všech podobách. Porod vnímá jako zásadní okamžik v životě člověka (rozeného i rodícího) a těší se, až i „většina“ jej začne vnímat jako radostnou a slavnostní chvíli přichodu nového člověka na svět se vší úctou a pokorou, která tomu náleží.
alena.matejckova@iham.cz

 

Členky výboru

 

Lucie Faltová je certifikovaná profesionální koučka se specializací na rozvoj osobnosti a porodní přípravu. Zabývá se osvětou v oblasti porodnictví, pořádá kurzy předporodní přípravy pro veřejnost a zaměřuje se na individuální přípravu k porodu a poporodního období budoucích rodičů. Je certifikovanou specialistkou pro zpracování a enkapsulaci placenty. Je matkou dvou dětí. První miminko se narodilo v porodnici, druhé v domácím prostředí.
lucie.faltova@iham.cz

 

Stella Valentová je svérázná postmoderní žena, srdcem environmentalistka. Vystudovala propagační grafiku v Písku, žila 2,5 roku ve Velké Británii, studovala geografii a anglickou a americkou literaturu na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. V současnosti bydlí v Praze. Má jednu dceru, jednoho muže, mnoho přátel a mnoho zájmů. Zejména z oblasti lidských práv, vyváženého aktivního životního stylu a zdraví, rozvíjení sebe sama a mezilidských vztahů, filosofie a politiky, lingvistiky, umění a estetiky. Hovoří plynně anglicky. Cvičí jógu pro děti (s dětmi). Na konci roku 2014 vyhrála soudní spor s porodnicí o navrácení dříve (neoprávněně) vybraných poplatků za přítomnost otce a duly u porodu své dcery. Od listopadu 2015 je členkou výboru Hnutí za aktivní mateřství (H.A.M.), od prosince 2015 je fundraiserkou H.A.M.
stella.valentova@iham.cz
 

Organizační tým Světového týdne respektu k porodu naleznete přímo na www.respektkporodu.cz.