Kdo jsme

 

Hnutí za aktivní mateřství vzniklo v roce 1999 jako platforma pro iniciování změn českého porodnictví – prosazuje normální porod a přátelskou porodní péči pro matku a dítě v souladu s nejnovějšími vědeckými poznatky.

Snažíme se, aby zdraví, bezpečí a radost z porodu byly v českých porodnicích samozřejmostí.

 

Hnutí za aktivní mateřství:

  • organizuje každoroční akce v rámci Světového týdne respektu k porodu
  • 
poskytuje zdravotně-právní poradenství
  • pořádá konference a školení, pravidelná setkání, videoprojekce, diskuse

Hnutí za aktivní mateřství je členem mezinárodní asociace ENCA a České ženské lobby.  Je iniciátorem a tvůrcem Iniciativy Normální porod. Při své práci vychází důsledně z důvěryhodných odborných zdrojů – výsledků výzkumů, randomizovaných studií Cochrane Collaboration a doporučení WHO.

 

Těhotenství a porod jsou velmi významné chvíle v životě každého z nás – protože všichni jsme se někdy nějak narodili. Způsob, jakým přicházíme na svět, ovlivňuje náš raný vývoj a s trochou nadsázky celý náš život.

Toto krásné období přináší řadu otázek: jaká zdravotní péče je pro mě a mé nenarozené dítě nejlepší? Kde najít důvěryhodnou porodní asistentku, lékaře, lékařku? Jak si vybrat porodnici? Kde hledat spolehlivé informace?

Hnutí za aktivní mateřství vzniklo v roce 1999 s cílem hledat odpovědi na vaše otázky a usilovat o to, aby české porodnictví nabízelo bezpečnou péči podle nejnovějších vědeckých doporučení a trendů.

 

Klíčová slova pro tuto životní etapu nejsou jen těhotenství, porod, novorozenec, porodnice, šestinedělí, kojení, zdravotní péče, porodní asistentka, lékař, lékařka, ale zejména EMOCIONÁLNÍ PODPORA, ZDRAVÍ A BEZPEČÍ. Světová zdravotnická organizace (WHO) používá ve svých doporučeních často termín LÁSKYPLNÁ PÉČE. Přejeme všem ženám a jejich partnerům úspěšné splnění porodních plánů a dostatek této láskyplné péče!