Stručná učebnice PPR: Symptotermální metoda a ekologické kojení (Jozef Predáč, Simona Predáčová)

225,00 

ISBN: 978-80-7266-384-2

2 skladem

Popis

Symptotermální metoda přirozeného plánování rodičovství je způsob, jak může žena porozumět svému cyklu pomocí sledování příznaků (kvalita poševního hlenu a stav děložního čípku) a tělesné teploty. Aplikování této metody přináší velmi dobré výsledky při kontrole plodnosti, zcela srovnatelné s hormonální antikoncepcí, ale zcela bez nežádoucích vedlejších účinků. Navíc je metoda výborně použitelná i v období po porodu a v přechodu.

Výborná česká učebnice vydaná českou Ligou pár páru.
Součástí je také “Cvičná příručka” s ukázkami cyklů.

Druhé české vydání Stručné učebnice má stejně jako první následujcí kapitoly:

 1. Symptotermální metoda
 2. Příznaky plodnosti, jejich pozorování a zaznamenávání
 3. Pravidla pro určení začátku III. fáze, poovulační neplodnosti
 4. Pravidla pro určení konce I. fáze, předovulační neplodnosti
 5. Hodnocení STM záznamů
 6. Výjimečné situace
 7. Docílení těhotenství a odhad data porodu
 8. Návrat plodnosti po porodu
 9. Přechod a menopauza
 10. Efektivnost symptotermální metody
 11. PPR – životní styl manželů

Nová učebnice má 144 stran místo původních 128. Při maximálním využití prostoru jsme mohli rozšířit kapitoly o návratu plodnosti po porodu a situaci v přechodu. Mají podstatně víc informací a příklady záznamů – tři z období po porodu a tři z přechodu ukazují na různé možnosti v těchto situacích. Pravidlo zkušenosti lékařů je upravené tak, že je již nedoporučujeme ženám s nejkratším cyklem kratším než 25 dnů. Jsou upřesněny informace o vypočítávání délky hlenové epizody. Poslední kapitola je rozšířena o diskusi o budování emocionální intimity a o tom, jak čelit frustraci, kterou zažívají někteří manželé při praxi periodické zdrženlivosti.

Cvičná příručka má nyní 32 stran místo 48, ale tím, že jsme instrukce k hodnocení přesunuli na záložku obálky, kterou lze přiložit ke každému záznamu, má teď příručka 23 záznamů místo 18. Přidány jsou další záznamy na procvičování a záznamy k situaci po porodu a v přechodu.