Požehnání, ne prokletí: Průvodce pro matky a jejich dospívající dcery (Jane Bennettová)

208,00 

ISBN: 978-80-7436-048-0

Není skladem

Popis

Období první menstruace je pro dívku mimořádné. Je to doba, ke které je třeba přistupovat s úctou, doba, v níž žena prochází možná tím nejdůležitějším přechodovým rituálem.

Ve své citlivě napsané knize určené rodičům vyvrací Jane Bennettová zakořeněné představy o menstruaci jako o prokletí a nahrazuje je pozitivním a osvíceným pohledem na menarché a menstruaci. S praktickými radami, jak vysvětlit dceři menstruaci, jak jí pomoci, aby si poradila s výkyvy nálad a s bolestí, ale i s takovými tématy, jako je antikoncepce, si můžete být jisti, že vaše dcera bude ke své menstruaci přistupovat kladně. Vedle informací vycházejících z vědeckých poznatků i ze starých tradic různých národů v knize najdete i jednoduchá užitečná cvičení, která se hodí například k úlevě při menstruačních bolestech či k posílení hormonální rovnováhy.

Tím, že si tuto knihu přečtete a že své dceři předáte přístup k menstruaci jako k požehnání, a nikoli jako k prokletí, jí předáte dar nevyčíslitelné hodnoty.

V knize Požehnání, ne prokletí se dozvíte, jak důležité je dobře připravit dívky na menarché a jak významnou roli přitom hrajete vy jakožto jejich matky, otcové či vychovatelé.
První část nazvaná „Tělo a jeho periodické cykly“ představuje jakýsi základ potřebný k pochopení psychické a fyzické povahy cyklů a menstruace.

Ve druhé části pojmenované „Požehnání, nebo prokletí?“ pak prozkoumáme kulturní a historické představy, včetně středověkých názorů na toto „prokletí“, a jejich dopad na jednotlivé i společné zkušenosti dívek a žen. Následuje alternativní pohled na menstruaci jako na požehnání – existuje totiž neuvěřitelný, ač z valné části neprozkoumaný či pozapomenutý fyziopsychospirituální potenciál menstruačního cyklu jakožto zdroje zázraku rozmnožování a rozumného přístupu ke zdravým cyklům.

Ve třetí části nazvané „Přechodový rituál“ najdete otázky, které vám pomohou se rozpomenout a rozvíjet vlastní zkušenosti, a najdete tu i praktické rady, jak hovořit s dcerou a jak k menarché přistoupit jako k oslavě. Jsou zde též otázky určené mužům.

Ve čtvrté části s názvem „Problémové periody“ a v páté části nazvané „Na vlně menstruačního cyklu“ se seznámíte se svépomocnými metodami zaměřenými na zdravý průběh cyklu, jež můžete dceru naučit, a dále s informacemi, kdy je vhodné vyhledat profesionální pomoc a jakou její formu zvolit v případě potíží.
Požehnání, ne prokletí vám pomůže dále rozvíjet zkušenosti s menstruací a menstruačním cyklem tak, abyste mohly objevovat bohatství, jež se v nich ukrývá. Díky tomuto procesu a s pomocí praktických návodů uváděných průběžně v celé knize budete moci své dceři nabídnout elegantní a pozitivní uvedení na její menstruační pouť tak, aby mohla nádherně rozkvétat v silnou ženu, pevně zakotvenou ve svém středu.