Fascinující mysl novorozeného dítěte (David Chamberlain)

299,00 

ISBN: 978-80-87197-66-0

2 skladem

Popis

Jsou si novorozenci vědomi sami sebe? Jsou stejně citliví jako my? Jak vyspělé mají smysly? Jak vyspělou mají nervovou soustavu a mozek? Jakou mají paměť a jak se učí? Mohou si zapamatovat vlastní porod? Máme snad i my v sobě uloženou vzpomínku na naše vlastní zrození? Ovlivňují nás zážitky z období těhotenství a porodu?
Proč je třeba, abychom jako rodiče i jako společnost našli mnohem více porozumění a respektu pro naše novorozené děti i pro nás samotné?
Kniha je určena především všem aktivním rodičům, ale i profesionálům ze souvisejících profesí (porodním asistentkám, dulám, pediatrům, psychologům, gynekologům…).

O autorovi:
David Chamberlain, PhD (nar. 1928)
Psycholog, učitel, průkopník v oblasti prenatální a perinatální psychologie – na toto téma zveřejníl šedesát převážně odborných prací.
Přednášel ve 20 zemích, je zakládajícím členem Association for Prenatal and Perinatal Psychology and Health (1983), v letech 1991-99 jejím prezidentem, ve svých čtyřiaosmdesáti letech stále ještě editorem jejích webových stránek www.birthpsychology.com.
David Chamberlain žije v podhůří Sierra Nevady v Kalifornii, USA.