Nakladatelství: Maitrea

Nakladatelství MAITREA vydalo svou první knihu v roce 2006. Produkce knih se postupně zvyšovala, v roce 2010 se dostala na desítku knih ročně a od roku 2013 vycházejí v průměru dva tituly měsíčně. V roce 2015 nabídka nakladatelství přesáhla 100 titulů knih a téměř dvacet DVD a CD.

Posláním nakladatelství je doplňovat a podporovat svou produkcí aktivity Domu osobního rozvoje MAITREA. Z toho pak vyplývá zaměření na oblasti, z kterých knihy pro vydání vybírá. Velkou pozornost věnuje knihám o dětech, již od jejich prenatálního období, o nekonvenčně pojímaném mateřství a o výchově, o východních filozofiích, včetně buddhismu, o psychologii a vztazích mezi lidmi. Několik knih již vydalo v edici ájurvédské literatury.

Nakladatelství MAITREA vydává především překlady děl zahraničních autorů, kteří jsou u nás sice známí, ale jejichž české překlady dosud na českém trhu chyběly. V řadě případů nakladatelství vydalo knihy autorů, kteří zároveň v Domě osobního rozvoje působili jako lektoři. Vedle zahraničních ale nakladatelství věnovalo a bude dál věnovat pozornost i českým autorům. Produkce DVD je založena především na dokumentech Viliama Poltikoviče.

Zobrazuji všech 8 výsledků