Michel Odent v Praze

Ano, ano, sen se stane skutečností! (Opět) se nám podařilo pozvat do Česka věhlasného, až pohádkového francouzského porodníka Michela Odenta.

odent

 

Michel Odent: Znovuzrozený porod

 

Středa 24. dubna 2013 od 14:00 do 17:00

kde: Klub Lávka, Praha 1


cena: 480 Kč, pro členky/členy HAM a studující 350 Kč
.

Rezervace, informace, prodej vstupenek: rezervace@iham.cz

Předprodej vstupenek v Bráně k dětem Praha od 26. února 2013 (v prodejně nelze uplatňovat slevy, děkujeme za pochopení)

Tlumočení zajištěno.

Přednáška je ohodnocena 1 kreditem v rámci celoživotního vzdělávání porodních asistentek.
 Před začátkem přednášky uslyšíte krátké představení několika nových knih. Poprvé v češtině vychází zatím poslední kniha Michela Odenta Přirozené funkce orgasmů při milování, porodu a kojení.Všechny představované knihy, ale některé další bude možné na místě zakoupit.
Svůj prodejní stolek zde bude mít Brána k dětem, vydavatelství Maitrea, Lucie a Radek Suchý-Groverovi; knihy nejen Michela Odenta a DVD můžete zakoupit také na pokladně. Všem zúčastněným děkujeme za podporu akce.

Těšíme se na vás od 13.30. Přijďte dříve, budete mít dost času si vybrat místo a prohlédnout nabízené knihy a DVD. Pro děti bude připraven v rohu místnosti malý koutek na lezení a hraní. Klidné a mírně neklidné děti jsou vítány!

V případě, že jste si zakoupili studentské vstupné, nezapomeňte donést s sebou doklad prokazující Vaše studium.

Po přednášce bude ještě prostor pro vzájemné sdílení.

Přednášky a další akce se konají i v Brně.

Lékař Michel Odent se narodil ve Francii v roce 1930 a vystudoval medicínu na univerzitě v Paříži. Je jedním ze zakladatelů hnutí pro přirozený porod a propagátorem porodů do vody.

Původní specializací Michela Odenta byla obecná chirurgie a v rámci své praxe působil jako chirurg v porodnici v Pithiviers. V této státní porodnici působil v letech 1962-1985 a začal se specializovat na péči o těhotné ženy. Za svého působení výrazně proměnil tvář této porodnice a brzy se Pithiviers stalo místem, kde mohly ženy porodit bez zbytečných zásahů do porodu a kde se porodní asistentky z celého světa učily respektu k porodnímu procesu. Později Michel Odent přesídlil do Londýna, kde založil Primal Health Research Centre. V současné době se Michel Odent věnuje výzkumu vlivu oxytocinu na těhotenství a porod.

Českou republiku navštívil dr. Odent již několikrát. Už rok po vydání knihy Znovuzrozený porod, která dala současnému „turné“ název, přijel v roce 1980 na 3. perinatologické dny do Olomouci (ano, i čeští gynekologové se snažili obor humanizovat), přednášel na mezinárodní konferenci Porod je duše a tělo ve Špindlerově Mlýně v roce 1999 a na festivalu Pražské brány v roce 2007.

V češtině vyšly jeho knihy Znovuzrozený porod, Matka Země, Láska jako věda a Všichni jsme děti vody. Na duben 2013 chystá nakladatelství Maitrea překlad jeho poslední publikace – Přirozené funkce orgasmů.

V únoru 2007 napsal Vlastimil Marek, že „Michel Odent neúnavně přednáší“. Naštěstí to platí dosud, a tak vás všechny zveme na setkání s ním.

 

Posted in nezařazené.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..