Mezinárodní kongres porodních asistentek v roce 2014

Vážení příznivci porodních asistentek,

v roce 2014 se bude v Praze konat velký mezinárodní kongres porodních asistentek, který pořádá Mezinárodní konfederace porodních asistentek (International Confederation of Midwives – ICM) a hostitelskou organizací je Česká konfederace porodních asistentek (ČKPA).

Kongres se bude konat v Kongresovém centru v Praze od 1. do 5. června 2014. Podrobnější informace je možné získat na www.midwives2014.org

Mnohé porodní asistentky do Prahy nebude lákat jen odborný kongres, ale také možnost poznat krásnou zemi a její hlavní město ve střední Evropě. ICM nabízí účastnicím prostřednictvím webové stránky možnost ubytování v některých pražských hotelích. Mnohé budou hledat levnější ubytování v penzionech. Velký zájem však bývá také o ubytování v rodinách. Tento typ ubytování je oblíben proto, že pomůže ubytovanému lépe poznat zvyky a běžný život jiné země, jednak pomůže snížit náklady spojené s účastí na akci, a tak se akce stane dostupnější pro větší počet osob – v našem případě porodních asistentek.

Hledáme tedy rodiny nebo jednotlivce v Praze, kteří by byli ochotni ubytovat jednu až dvě porodní asistentky po dobu kongresu a k noclehu jim poskytnout i snídani. Jednalo by se tedy přibližně o dobu cca od 31.5. do 6.6.2014, a to na podkladě individuální mailové korespondence s ubytovanou porodní asistentkou.

Kongres je pořádán v některé z členských zemí ICM jednou za tři roky, a pro hostitelskou organizaci je velká čest mít možnost uvítat 3000 až 5000 porodních asistentek z celého světa. Tato významná velká mezinárodní akce je důležitá nejen pro porodní asistentky a jejich postavení ve společnosti, ale také pro všechny, kteří se snaží přispět ke změnám v porodnické péči, aby se stala vůči maminkám a jejich dětem přátelštější, aby jim poskytla skutečnou možnost volby.

Ačkoli není společnost Porodní dům U čápa profesní organizací porodních asistentek a nemá přímou účast na pořádání této významné akce, rádi bychom pomohli k úspěchu akce a ke spokojenosti účastnic – porodních asistentek.

Společnost Porodní dům U čápa, o.p.s. bude shromažďovat kontakty na dobrovolné ubytovatele a zprostředkuje jejich kontakt s porodními asistentkami, které budou mít o tento druh ubytování zájem.

Pokud budete moci ubytování nabídnout, vyplňte prosím on-line přihlášku.

 

Posted in nezařazené.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..