Otevřené setkání porodních asistentek z východní Evropy

Vážení přátelé, přijměte prosím pozvání na „Otevřené setkání porodních asistentek z východní Evropy“, které proběhne v Senátu Parlamentu České republiky a na Ministerstvu zdravotnictví v Praze ve dnech 23. a 24. května 2012 pod záštitou obou uvedených institucí a za laskavé podpory Open Society Fund Praha.

Akce je určena nejen porodním asistentkám ale i všem usilujícím o zajištění přístupu každé těhotné ženy ke kvalitní kontinuální péči porodní asistentky jako primárního poskytovatele péče v těhotenství, při porodu a v šestinedělí. Cílem setkání je sdílet zkušenosti a hledat řešení reagující na problémy v této oblasti specifické pro region bývalého socialistického bloku. Na úvod setkání vystoupí zástupci mezinárodních organizací s připomenutím mezinárodních standardů práce porodních asistentek.

Jádrem setkání budou workshopy zaměřené na problematiku posilování postavení organizací porodních asistentek, na právní a legislativní prostředky posilování postavení porodních asistentek a k roli organizací rodičů ve zlepšování porodnictví. V závěru druhého dne programu proběhne také tisková konference.

Přijďte i Vy sdílet Vaše zkušenosti, úsilí a nápady a společně s námi hledat cesty, jak i u nás zajistit plnou dostupnost péče porodních asistentek a dosáhnout zlepšení v porodnictví, o které všichni společně usilujeme.

Pracovním jazykem bude angličtina. Program a přihlášky zasíláme v příloze. Ještě zbývají poslední volná místa k účasti – přihlášky posílejte do 20. května 2012 e-mailem.

V případě dotazů mne prosím kontaktujte na petradolakova@gmail.com nebo na telefonu 724772311.

 

Za Porodní dům U čápa o.p.s.

Petra Ali Doláková

předsedkyně správní rady

 

Posted in nezařazené.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..