Náš tým

Výbor H.A.M. (od listopadu 2018):

Podle stanov má výbor H.A.M. pět členů/ek, z toho jednoho předsedu/kyni a dva místopředsedy/kyně.

Předsedkyně

Petra Sovová je spoluzakladatelka H.A.M. Vystudovala gymnázium, od té doby žije velmi aktivním životem ženy, matky, manželky, učitelky, umělkyně, manažerky, chovatelky, pěstitelky, lektorky, publicistky, podnikatelky, feministky a mnoha dalšími životy. Má sedm dětí. O českém porodnictví ví (téměř) vše. Je též tisková mluvčí a hlavní lobbistka H.A.M. a od roku 2006 do 2017 bývala uměleckou ředitelkou Festivalu o těhotenství, porodu a rodičovství, který se každoročně koná v Praze v rámci Světového týdne respektu k porodu. Její oblíbené téma jsou práva žen v těhotenství a při porodu a práva rodičů po porodu. Propagátorka harmonie a radosti ze života.
E-mail: petra.sovova (zavináč) iham.cz

Místopředsedkyně

Markéta Agha je členkou H.A.M. od roku 2015. Pochází z Olomouce, rok strávila v australském Melbourne, čtyři roky žila v belgických Antverpách a s manželem, dvěma dětmi a dvěma psy nyní bydlí v Kostelní Lhotě ve Středočeském kraji. Je vystudovaná ekonomka (UTB Zlín a Universiteit Antwerpen) a v současné době působí v Praze v oblasti korporátní komunikace a PR. Zabývá se tématem porodnického násilí jako jedné z nejvíce přehlížených forem násilí ve společnosti a snaží se o zvýšení informovanosti a právního vědomí žen i mužů v oblasti těhotenství, porodu, mateřství a rodičovství.
E-mail: marketa.agha (zavináč) iham.cz

Ivana Antalová je členkou H.A.M. od roku 2016. Pochází z vinařské obce na jihu Moravy, vystudovala Fakultu technologickou na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně a s manželem, třemi dětmi, dvěma kočkami a psem žije v Praze. Působí v České ženské lobby, což je síť organizací hájících práva žen. Je spoluautorkou knihy Bonding – porodní radost. Hraje v autorském představení Nástřih divadla Malá sestra. V letech 2016 a 2017 byla programovou ředitelkou Festivalu o těhotenství, porodu a rodičovství, který se koná v Praze v rámci Světového týdne respektu k porodu. Založila a koordinovala projekt BabyKlokánci na podporu rodin s předčasně narozenými a nemocnými novorozenci. Jejím snem je žít ve společnosti, která je bezpečná pro všechny.
E-mail: ivana.antalova (zavináč) iham.cz

Členky výboru

Johanka Kubaňová je členkou H.A.M. od roku 2002. Je vystudovaná psycholožka a porodní asistentka. Má šest dětí. Pracuje jako komunitní porodní asistentka v Lysé nad Labem a širokém okolí. Jsou pro ni důležité potřeby žen a podporuje svobodné a informované rozhodování žen v těhotenství a kolem porodu. Snaží se o laskavou, respektující a přátelskou péči pro matku a dítě a o akceptaci své práce před veřejností, institucemi a státem. V Nymburce, Milovicích a Lysé nad Labem se každoročně podílí na organizaci aktivit v rámci Světového týdne respektu k porodu. Je věřící, zpívá ve sboru, studuje psychoterapii a zajímá se o cizí kultury.
E-mail: johanka.kubanova (zavináč) iham.cz

Stella Maria Valentová
E-mail: stella.valentova (zavináč) iham.cz

Organizační tým festivalu v rámci Světového týdne respektu k porodu:

Přehled aktuálního organizačního týmu naleznete na webových stránkách festivalu: www.respektkporodu.cz/realizacni-tym.